Zdravá krajina se představila na Dni vědy a techniky

12. 9. 2023

Spolupráci s nejrůznějšími důležitými organizacemi a subjekty v Plzeňském kraji se snažíme neustále posouvat dál. Daří se nám tak dostávat existenci Zdravé krajiny do povědomí nejen odborníků a samospráv, ale také s naší myšlenkou postupně seznamujeme širší veřejnost.

V pátek 8. 9. jste nás mohli potkat na Náměstí Republiky v Plzni, kde jsme se představili na Dni vědy a techniky. Účast nám byla umožněna v rámci spolupráce s Katedrou geografie Ekonomické fakulty Západočeské univerzity.

Děti ze základních škol, středoškolští studenti i všichni ostatní (a že jich opravdu nebylo málo) si mohli vyzkoušet kvíz zaměřený na různé způsoby zadržování vody v krajině a dozvěděli se při něm spoustu nových informací. Hitem se pak stal exponát preparovaného bobra evropského, se kterým se především mladší generace chtěla fotit. Během dne jsme od veřejnosti získali zajímavé podněty, které se budeme snažit dále zapracovat při naší činnosti. Ukázalo se, že veřejnosti není stav okolní krajiny lhostejný a nemálo lidí si uvědomuje, že je třeba změnit přístup k prostředí, ve kterém žijeme. Za to jim děkujeme a doufáme, že společnými silami se nám podaří v krajině něco změnit!